loader
Aranżacja wnętrz

3 pomysły na elegancki salon

Stworzenie świetnej aranżacji wnętrza nie musi wiązać się z przeprowadzaniem kosztownych remontów. Piękna stylistykę salonu można uzyskać za pomocą świetnie skomponowanych dodatków. Jeśli chcemy zaaranżować elegancki salon musimy pamiętać, by elementy wyposażenia i dekoracje były dobrze dobrane do stylu pomieszczenia.

Salon to nie tylko miejsce, w którym przyjmuje się gości i urządza przyjęcia. Powinien być także funkcjonalny, by móc w nim swobodnie odpoczywać i oddawać się rozrywkom. Jak połączyć te dwie ważne funkcje w jednym eleganckim salonie? Przyjrzyjmy się stylistykom, które sprawią, że aranżacja wnętrza okaże się tą "szykowną".

Elegancki salon w stylu nowojorskim

Jeden ze styli, który charakteryzuje się elegancją, to wielkomiejski styl amerykański. Wnętrze tego typu przeznaczone jest dla każdego, kto lubi obszerne pomieszczenia z masywnymi meblami i rzucającymi się w oczy dodatkami. W takich aranżacjach idealnie sprawdzą się elementy wykonane ze szkła i metalu. Uzyskamy dzięki temu pożądany chłodny klimat nawiązujący do nowojorskiego stylu. Do szklanego stolika kawowego dobrze dobrać lekko połyskujące meble, które dodadzą wnętrzom szykownego charakteru. W eleganckim nowojorskim salonie nie może też zabraknąć luster oraz obrazów w ozdobnych, odbijających światło ramach.

Salon w stylu glamour

Styl glamour – ponadczasowa elegancja w salonie

Wnętrza w stylu glamour objawiają się wyrazistymi formami, barwami i licznymi zdobieniami. By nadać wnętrzom lekkości, barokowa estetyka jest coraz częściej łączona z elementami stylu modernistycznego. W jaki sposób wprowadzić takie zestawienie do swojego wnętrza? Najlepszy będzie szklany stolik kawowy z błyszczącymi metalowymi elementami. Najlepiej by posiadał jak najprostszą bryłę i złote elementy wykończeniowe ze stali chromowanej, by jak najlepiej podkreślić elegancki styl wnętrza. Nie należy także zapominać o konsoletach, które świetnie uzupełnią szykowne wnętrza i będą znakomitym funkcjonalnym meblem. Warto także zadbać o lampy, które dodadzą wnętrzu tajemniczego i romantycznego klimatu.

Klasyczna elegancja w salonie

Styl klasyczny w salonie to dalej jedna z częściej wykorzystywanych aranżacji przez domowych dekoratorów wnętrz. Taki design łączy w sobie zarówno elegancję jak i prostotę, dlatego pomieszczenia są zarówno szykowne jak i przytulne. Atrakcyjny salon w stylu klasycznym wyróżnia się przestronnością, a meble i dodatki umieszcza się w nim zazwyczaj przy ścianach. Żeby wnieść do tak urządzonego salonu odrobinę nowoczesności to warto urozmaicić go elementami wyposażenia wykonanymi ze szkła i metali. Dobrym rozwiązaniem może okazać się niska ława, na której można będzie ustawić dekoracje do ozdoby pomieszczenia. Jasna kolorystyka ławy powinna stanowić kontrast dla znajdujących się na niej dodatków.