loader
Aranżacja wnętrz

Jak urządzić przytulny balkon lub taras?

Majówka to wręcz doskonały czas, aby rozpocząć biesiadowanie na tarasie lub balkonie. To czas, kiedy zyskujemy dodatkowy czas, który możemy poświęcić na relaksowanie się na świeżym powietrzu. Aby chwile, które spędzane są na tarasie, były niepowtarzalne, warto skomponować sobie ciekawą przestrzeń, w której odpoczynek będzie stanowił prawdziwą przyjemność!

Nie wiesz, jak urządzić swój letni taras? A może nawet nie uprzątnąłeś jeszcze balkonu po zimie? Czas stworzyć miejsce wypoczynku i relaksu. Zobacz, jakie są najlepsze dekoracje oraz meble na taras!

Aranżacja balkonu

Na tarasie i balkonie sprawdzą się wygodne meble, które bez trudu można złożyć. Mowa o krzesłach i ławach. Ażurowa budowa takich mebli sprawi, że cały taras będzie komponował się świetnie, a meble nie przytłoczą go w żaden sposób. Warto zainwestować również w kafle, które są odporne na wilgoć. To sprawi, że przyjemne stanie się chodzenie po balkonie na boso. 

Aranżacja balkonu stanowi nie lada wyzwanie. Mowa o zagospodarowaniu małej przestrzeni. Niewielka ilość pracy sprawi, że na balkonie może pojawić się piękna zieleń, która zapewni prywatność przed wścibskimi sąsiadami. Ustawienie lamp i lampionów na tarasie sprawi, że poczujesz niemal tropikalny klimat, który panuje na wakacjach. 

Funkcjonalny i stylowy taras

Aranżacja tarasu

Tarasy zazwyczaj są dużo większe od balkonów i stanowią przedłużenie domu. W tym przypadku sprawdzą się solidne meble, które wykonane są z drewna. Dodatkowo można go uzupełnić o wielkie poduszki, dywany oraz o designerską ławę. To miejsce, w którym poranna filiżanka kawy z pewnością doda energii i dobrego humoru na cały dzień! W przypadku tarasów można dowolnie wybierać dodatki, gdyż przestrzeń nie zostanie przytłoczona, ze względu na duży metraż. W tym miejscu warto również umieścić lampiony i lampki LED na łańcuchach, aby stworzyć doskonały i relaksacyjny klimat. Zachęca to z pewnością do długotrwałego przebywania na zewnątrz, zwłaszcza wieczorem. 

Do urządzenia pięknego tarasu, przyda się kilka dodatków, takich jak wiklinowy kosz, który zawiera w sobie niezbędne dodatki na piknik oraz sztućce. Dzięki temu szybko będzie można sięgnąć po sztućce, których brakuje do spożycia posiłku. Nie będzie konieczności udawania się do domu. Przydadzą się też elementy z kolekcji Tropical, które uzupełnią pozostałe dodatki. Świetną opcją jest też umieszczenie w tym koszu przypraw, które z pewnością przydają się na grilla. Świetną propozycją jest też drewniana skrzynka na butelki.

Balkon i taras – aranżacje siedzisk

Dopełnienie aranżacji tarasu stanowią miękkie i modne poduszki, na których można siedzieć lub się na nich podeprzeć. W sklepach znaleźć można prawdziwą eksplozję kolorów i wzorów, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.