loader
Aranżacja wnętrz

Pomysły na modne ściany – jak wykorzystać obrazy i lustra w aranżacji wnętrz?

Lustra na ścianach sprawiają, że wnętrze będzie miało więcej światła i dzięki temu optycznie wygląda na większe. Obrazy mogą sprawić, że pokój będzie bardziej przytulny, elegancki. Jeśli chcemy, by aranżacja wnętrz z pomocą luster i obrazów prezentowała się świetnie, trzeba wiedzieć, gdzie te dodatki umieścić.

Lustra i obrazy pojawić się mogą w każdym pokoju. Dodatki na ścianach rzeczywiście świetnie się sprawdzą. Warto jednak zastanowić się, gdzie będą najlepiej się prezentować

Salon

W klasycznej aranżacji salonu obrazy oraz lustra umieszcza się nad stołem, komodą albo ławą. Jeśli chce się iść w kierunku nowych trendów to można również postawić na inną lokalizację. Niektórzy decydują się na umieszczenie luster pomiędzy dużymi oknami. To opcja, dzięki której promienie słońca nie padają bezpośrednio na lustro i dzięki temu nie rażą osób przebywających w pomieszczeniu. Można także umieścić dwa lustra mniejszych rozmiarów obok okien, taka aranżacja także świetnie się sprawdzi. Inna ciekawa opcja to umieszczenie obrazów nad komodą albo konsolą. Jeśli chcemy, by kompozycja dobrze się prezentowała trzeba wybrać obrazy, które mają ze sobą wspólny motyw.

Sypialnia

Lustro w sypialni klasycznie umieszczane jest nad toaletką, natomiast obrazy najczęściej nad łóżkiem. Może jednak zdecydować się na zamianę tych elementów miejscami. Lustro nad łóżkiem sprawi, że przestrzeń sypialni będzie wyglądać na większą oraz bardziej elegancką.

Lustra do sypialni

Dodatkowo łóżko ustawione naprzeciwko okna pokazuje świetny wygląd, wiszące lustro nad głową odbije krajobraz i w ten sposób będzie efekt dekoracyjny. Obraz nad komodą czy toaletka nie będzie miał takiej funkcji praktycznej jak lustro się tam znajdujące. W tym miejscu warto więc pomyśleć o wybraniu takiego obrazu, który będzie dla danej osoby przede wszystkim inspirujący.

Korytarz

Korytarz to pierwsze miejsce jakie będą widzieli goście po tym jak wejdą do domu. Warto więc o to miejsce odpowiednio zadbać. Schludny korytarz z obrazami i lustrami może być wizytówką do domu. Przedpokój to miejsce, gdzie przynajmniej jedno podłużne lustro powinno się znaleźć. Może być ono umieszczone albo na ścianie albo na drzwiach. Jeśli ktoś ma wystarczająca ilość wolnego miejsca można będzie zawiesić w przedpokoju więcej luster. Każde dodatkowe lustro będzie takim rozwiązaniem, które skutecznie będzie optycznie powiększać wnętrze. Będzie to idealne rozwiązanie do małego przedpokoju, pozbawione będzie dostępu do naturalnego światła.

Inne rozwiązanie do nieco większych korytarzy to rozwiązanie, w którym zawiesi się nad szafką albo nad konsolą kilku obrazów. Zestawione ze sobą w jedną kompozycję wywołają wrażenie spójności oraz harmonii, co sprawi, że goście już od progu będą się bardzo dobrze czuli w takim mieszkaniu. Piękne obrazy będą cieszyć oczy, po tym jak po całym dniu wróci się do domu, który będzie przytulny.