loader
Inspiracje i porady

Jak wykorzystać szuflady wewnętrzne i uzyskać funkcjonalną przestrzeń?

Gdy liczy się wnętrze

Szuflady wewnętrzne są ciekawym asortymentem, coraz bardziej popularnym w kuchniach. Spotyka się je także w łazienkach w postaci szafki pod umywalką. Ostatnim miejscem, gdzie znajdziemy ów ekwipunek są sypialnie. Tam szuflady wewnętrzne ukryte są za rozsuwanymi drzwiami.

Dlaczego konsumenci coraz częściej sięgają po ten dodatek? Przede wszystkim wpływa on na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Obecne pomieszczenia w mieszkaniach są raczej małe. Rozwiązanie pozwala na spójne i estetyczne zachowanie podziału w kuchni, sypialni albo innych pokojach. Jest przede wszystkim praktyczne.

Szuflady wewnętrzne jako mini spiżarnia

Szuflady wewnętrzne w kuchni wykorzystać można jako alternatywę dla wysokich koszy cargo (wysuwanych w całości). W przypadku tego pomieszczenia, często spotyka się je jako wyposażenie wysokich szafek, sięgających aż do końca lodówki. Po otworzeniu frontu, otrzymujemy dostęp do wszystkich szuflad. Mała spiżarnia w takim wydaniu sprawdza się doskonale. Produkty spożywcze jeszcze nigdy nie były tak dostępne i to z trzech stron!

Kolejne wykorzystanie tego akcesorium to miejsce pod zlewem. Tutaj szuflada przyda się jako alternatywne miejsce na worki na śmieci, gąbki oraz inne akcesoria czyszczące. Mocuje się ją na przykład w górnej części szafki, gdy na dole znajduje się nasz śmietnik.

Organizacja szuflad

Sposób na wnętrze dobrze zorganizowane

Szuflady firmy GTV po zastosowaniu odpowiednich dodatków, mogą pełnić funkcję szuflady wewnętrznej. Do znanych systemów (Modern Box, Modern Box Square lub Axis) potrzeba dokupić:

  • panel przedni,
  • złączkę frontu wewnętrznego

W ten sposób tworzymy trzy różne wysokości szuflad: niską, średnią lub wysoką. Duże pole do popisu daje sama optymalizacja, która pomaga dostosować asortyment do naszych potrzeb. Głębokość oraz szerokość znacznie zwiększają możliwości użytkowe. Panel frontu przedniego występuje w wersji o długości 110 cm, ale można go dociąć. Dzięki temu dopasuje się do naszej koncepcji. Ze względu na sporą elastyczność, jeden panel wystarcza na dwie lub trzy szuflady.

Dwa z wymienionych wcześniej systemów (Modern Box oraz Modern Box Square) są wyposażone w dodatkowe akcesoria, pomagające organizować wnętrze dla standardowych oraz wewnętrznych szuflad. Przechowywanie produktów wymaga czasami odpowiedniego podziału przestrzeni. Panele, listwy oraz relingi pozwalają na stworzenie bardziej kompaktowego wnętrza szuflady.

To przydatny dodatek na przykład, gdy przechowujemy butelki albo słoiki. Taki ekwipunek jest wrażliwy na zmianę swojego położenia. Ważne zatem, aby był sztywny we wnętrzu szuflady podczas jej otwierania i zamykania. Dzięki takiemu rozwiązaniu wprowadza się ład oraz harmonię. Przedmioty są odpowiednio ulokowane i nie tworzą dodatkowego bałaganu.