loader
Meble i dekoracje

Krzesła barowe w mieszkaniach - na co zwrócić uwagę?

Krzesła barowe wbrew swojej nazwie nadają się nie tylko do baru. Choć wysokie krzesła stojące przy barze wydają się cechą charakterystyczną pubów, to bardzo atrakcyjnie i ciekawie będą prezentować się również w naszych mieszkaniach, a także w wielu innych punktach jak np. salony kosmetyczne, księgarnie czy punkty informacyjne.

W domach zazwyczaj pełnią rolę siedzisk przy aneksach i wyspach kuchennych. Elegancki wygląd sprawia, że hokery spełniają dwie funkcje: zarówno użytkową jak i dekoracyjną. Decydując się na zakup krzesła barowego należy zwrócić uwagę, by różnica wysokości miedzy blatem, a siedziskiem wynosiła nie więcej niż 30cm. W ten sposób uzyskamy komfort siedzenia.

Metalowe stołki barowe

Solidne, wykonane z metalu krzesło jest bardzo trwałe, dzięki czemu posłuży użytkownikowi przez długie lata. Bardzo łatwo także zadbać o ich konserwacje. Surowy wygląd większości modeli sprawdza się przede wszystkim w nowoczesnych i industrialnych wnętrzach. Krzesła wykonane z metalu to także odpowiednie meble do aranżacji przestrzeni pod gołym niebem np. w ogrodach i tarasach.

Krzesła barowe do kuchni

Chromowane stelaże wykonane z metalu i siedziska z ekoskóry to natomiast świetny wybór do kuchni. Wybierać można spośród wielu wariantów kolorystycznych zarówno w gładkiej jak i pikowanej wersji. Wysoka jakość produktu sprawia, że krzesła sprawdzą się w codziennym użytkowaniu, a wszelkie zabrudzenia, o które nietrudno w kuchni, są proste do usunięcia. Mimo wszystko do kuchni lepiej będzie wybrać ciemną tapicerkę.

Krzesła do kuchni

Wysokość hokera

Mebel z regulowaną wysokością siedziska pozwoli na skorzystanie z niego każdemu domownikowi oraz gościom. Dzięki regulacji można ustawić również odpowiednią wysokość siedziska względem blatu czy aneksu kuchennego. Meble tego typu powinny być także wyposażone w podnóżek, który odciąży kręgosłup podczas siedzenia i zapewni komfort użytkownikowi krzesła. Małym dzieciom natomiast pomoże on w wejściu na siedzisko.

Obrotowe siedzisko

Obrotowe siedzisko to kolejny punkt, na który warto zwrócić uwagę decydując się na zakup barowego krzesła. Obracanie siedziska o 360 stopni ułatwi dostanie się na krzesło bez potrzeby odsuwania go od blatu, lub obrócenie się do osoby obok. Dobrze też, jeśli podstawa krzesła będzie wyposażona w podstawkę antypoślizgową. Zapewni to bezpieczeństwo przy korzystaniu z mebla i ochroni podłogę przed zarysowaniem w przypadku przesuwania krzesła.

Hokery do każdych wnętrz

Decydując się na barowe krzesło należy pamiętać, że istotna jest zarówno jego funkcja użytkowa jak i wizualna. Mebel powinien być miły dla oka, a jednocześnie korzystanie z niego nie może być przekleństwem. Na szczęście znaleźć można wiele modeli, które spełnią oba warunki.