loader
Meble i dekoracje

Stoliki kawowe w mieszkaniach - jaki styl wybrać?

Stoliki kawowe na salonach

Może stoliki kawowe nie posiadają wielkich gabarytów, ale i tak są często punktem centralnym polskiego salonu. Zazwyczaj są lokowane przy kanapie i fotelu. Charakteryzują się elegancją i uniwersalnością. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby ugościć przy nim rodzinę czy znajomych. Wieczorem można na nich położyć smakołyki, które umilą oglądanie ulubionego serialu czy długo wyczekiwanego filmu. Stoliki kawowe są stosowane nie tylko w domach i mieszkaniach - mogą być również uzupełnieniem wyposażenia biur.

Kawa na ławę

Typ stolika powinien być kompatybilny z całym wnętrzem. Kolory i materiał muszą być dobrane do innych mebli znajdujących się w konkretnym pomieszczeniu. Trzeba również uwzględnić wysokość mierzoną od podłogi do powierzchni blatu, który musi znajdować się mniej więcej na wysokości kolan osób, które siedzą na kanapie. Odległość od kanapy powinna zaś gwarantować swobodne siedzenie, a także bezproblemowe odstawienie filiżanki kawy czy herbaty bez konieczności wstawania z tego mebla. Zapamiętaj, że zbyt duża ława spowoduje przytłoczenie wnętrza oraz uniemożliwi bezproblemowe poruszanie się po danym pomieszczeniu.

Ławy z szklanym blatem

Każda ława posiada swój indywidualny charakter, który stanowi uzupełnienie aranżacji wnętrza. Elementy, które są wyposażone w szklany blat cechują się eleganckim wyglądem. Stanowią interesujące uzupełnienie drewnianych czy stalowych elementów. Ponadto szklane blaty są łatwe do utrzymania w czystości.

Stolik z palety

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się także na ławy z blatami wykonanymi z płyty MDF (matowe oraz lakierowane). Każdy może zdecydować się na biel czy czerń. Są też osoby, które wybierają na przykład jaskrawy kolor - dzięki temu mogą liczyć na ożywienie każdego wnętrza.

Nowoczesne stoliki kawowe

Dodatkowa półka daje szansę, aby zwolnić miejsce na stole i lepiej utrzymać porządek. Można na niej przechowywać między innymi pilot do telewizora, gazety itp. Często wybierany przez Klientów model Arkadia posiada w zestawie pufy z możliwością zmiany kolorystyki obicia siedziska. Oba produkty są ze sobą kompatybilne i świetnie się uzupełniają. Lubisz styl skandynawski? W takim razie dobrym wyborem jest ława szklana, która charakteryzuje się minimalistycznym wyglądem podkreślonym drewnianymi nogami, które zostały wykonane z buka.

Mały stolik kawowy

Ciekawą alternatywą - zamiast tradycyjnej ławy - będzie zestaw stolików, które w dowolnym momencie mogą być rozdzielone. Takie małe stoliki są bardzo poręczne - nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedstawić je w dowolne miejsce itp. Nowoczesne ławy sprawdzają się także w młodzieżowych pokojach. Ze swojego zadania wywiązują się także w kuchniach - jako dodatkowy blat na paterę z owocami albo wazon z kwiatami.