loader
Aranżacja wnętrz

Rozłączenie salonu i kuchni

Kuchnia połączona z salonem jest już normą. Chociaż występują razem to jednocześnie są rozdzielone. Poniżej znajdują się delikatne rozwiązania w jaki sposób salon może być oddzielony od kuchni. Co prawda połączenie tych pomieszczeń daje większą przestrzeń nie wspominając o jasności.

Optycznie da się je rozłączyć poprzez:

Ścianka - najprostsze rozwiązanie jeśli pragniemy by kuchnia była zasłonięta. Da się ją postawić na całej szerokości, ale dostępne jest rozwiązanie częściowe. Wszystko można wykonać z plastiku, który będzie przezroczysty, bądź ze szkła.

Półścianka - tak jak poprzednie rozwiązanie zakryje wszelki bałagan powstały w kuchni. Jednocześnie, ponieważ nie jest wysoka, domownicy mają bez przeszkód ze sobą rozmawiać będąc w różnych pomieszczeniach.

Wyspa - jeżeli nasza kuchnia jest duża, idealnym rozwiązaniem może okazać się postawienie wysepki, która oddzieli od niej salon. To jak wielka ma być i jakie funkcje posiadać będzie zależeć od naszych wymagań i ego jak duże jest pomieszczenie. Może być ona głównym miejscem do przygotowywania posiłków przez kilku ludzi w tym samym czasie, ale również jako mini bar czy jeszcze jeden blat. Jeśli chcemy by dało się z niej korzystać w pełni, musi ona posiadać z każdej strony dość dużo wolnego miejsca.

Półwysep w kuchni

Półwysep - jako alternatywę dla powyższego pomysłu możemy dać półwysep. Jest mniejszy, a i tak da się na nim pracować i chować różne przedmioty. Będzie odpowiedni dla nieco mniejszych kuchni. Tworzyć go mogą szafki obok stołu. Da się też zrobić z niego dekorację z zewnętrznej strony. Wtedy dobrze jest go czymś przystroić lub zakryć komodą lub małym regałem.

Bar - jedna z form półwyspu. Blat występuje wyżej niż sama zabudowa. Dzięki niemu można użyć hokerów czy zakryć kuchnię. Z drugiej strony bar może być wyposażony w zwykłe szafki.

Mini bar - Wersja mini pełnego baru. Da się na nim spożywać śniadania czy kolacje, chociaż zajmuje mniej miejsca. Kuchnia nie jest zasłonięta, ale za to będzie idealnie pasować do tradycyjnych jadalni, które dodatkowo są małe.

Stół - Salon i kuchnię da się oddzielić przez ustawienie stołu wraz z krzesłami. Dobrze sprawdzi się w domach gdzie obiady, kolacje i śniadania je się z dużą ilością osób. Stół jest zazwyczaj duży więc decydować na niego powinni posiadacze dużej przestrzeni, chociaż da się też wybrać nieco mniejsze meble wliczają w to ograniczenie ilości krzeseł.

Meble - oddzielenie pomieszczeń może się odbyć poprzez postawienie pomiędzy nimi mebli.

Sofa - przez postawienie jej, wizualnie oddzieli się te dwa miejsca i nadal da się z niej korzystać.

Rozwiązań jest wiele i tylko od nas zależy na jakie się ostatecznie zdecydujemy. Ważne jest jednak patrzenie jakiej wielkości mamy pomieszczenia.