loader
Aranżacja wnętrz

WNĘTRZARSKIE INSPIRACJE: MIEJSCE NA BUTY

Klasyczne szafki na buty powinny wtapiać się w tło przedpokoju. Jeśli jednak użyjesz nieco swojej wyobraźni, to meble tego typu mają szansę stać się ozdobą tego konkretnego pomieszczenia. Dekoracyjne listwy, drewniane skrzynki, rury itp. Jak widzisz, możliwości odnośnie znalezienia miejsca na obuwia jest naprawdę bardzo dużo.

Nietypowy wieszak jest ciekawą dekoracją przedpokoju. Buty albo kapcie mogą być nałożone na wygięte z drutu stopy. Kształt bierze pod uwagę nawet przestrzeń znajdującą się pomiędzy palcami na powieszenie popularnych w naszym kraju - a szczególnie w okresie letnim - japonek. Taka lokalizacja na obuwie może również służyć do wieszania lżejszych toreb albo szali.

W tej sytuacji do przechowywania butów posłużyły dekoracyjne listwy, które wyraźnie odznaczają się na tle ściany. Takie rozwiązanie ma jednak pewną wadę. Jaką? Wszystko jest spowodowane tym, że ten wariant nadaje się przede wszystkim do wieszania szpilek. Dlaczego? W końcu to obcas utrzymuje but na odpowiednim miejscu. Warto o tym pamiętać.

Nie brakuje osób, które stworzyły uniwersalne miejsce na buty przy pomocy... pomalowanych, drewnianych skrzynek. Prawda, że oryginalnie? Jak je odpowiednio zaaranżować? Dużo tutaj zależy od ich rozmiaru. Niemniej jednak w jednej z nich można umieścić jedną lub kilka par obuwia o różnej wielkości. Jeżeli jednak nie mamy czasu, ani ochoty na wykonanie takiej szafki samodzielnie, zawsze możemy kupić gotowy mebel. Obecnie wiele praktycznych akcesoriów do przedpokoju można znaleźć w ofercie wnętrzarskich sklepów internetowych takich jak meblujesz.pl . Wejdź i sprawdź sam >>

Organizacja szafy

Posiadasz na ścianie pudełka?

Możesz z nich stworzyć kolorową mozaikę, a na wierzchu trzymać inne akcesoria - takie jak choćby czapki, szaliki, rękawiczki albo klucze itp. Taka lokalizacja na obuwie zajmuje niewiele przestrzeni oraz pomieści dużo par. Drzewko można zlokalizować na ziemi albo włożyć do szafy, która znajduje się w przedpokoju. Sprawdzi się na przykład jako miejsce do przechowywania kapci albo butów gości. Dzięki temu obuwie będzie zajmowało po prostu mniejszą przestrzeń.

Taką unikatową półkę służącą jako miejsce na obuwie można tak naprawdę zamontować w każdym pomieszczeniu. Wszystko dlatego, że zajmuje niewiele powierzchni i jest bardzo przydatna. Wystarczy, że pomiędzy metalowe płyty włożysz czubek buta, aby trzymał się pewnie i nie miał żadnego kontaktu z podłożem.

Inną alternatywą są rury PCV. One także mogą bowiem służyć jako miejsce na obuwie. Białe tuby mogą być ułożone przy ścianie i sklejone. Wnętrze świetnie pasuje do przechowywania butów. Jedynym minusem tego rozwiązania jest fakt, że taka szafka jest relatywnie szeroka. Jeśli jednak masz sporo miejsca w przedpokoju, to konstrukcje tego typu możesz wykorzystać także do przechowywania innych elementów.

W naszej galerii masz szansę znaleźć szafki i stojaki na buty, które tak naprawdę sprawdzą się w każdym przedpokoju. Zachęcamy do zapoznania się z tymi nowoczesnymi i niebanalnymi propozycjami.