loader
Meble i dekoracje

Dekoracyjne figurki, czyli jak w prosty sposób ozdobić jakiekolwiek wnętrze

Dekoracyjne figurki występują w różnych rodzajach. Dla jednych mogą być zabawne, dla innych awangardowe, a jeszcze inni będą uważać je za stylową ozdobę. Chociaż moda zmienia się nieustannie, figurki dekoracyjne cały czas są popularne. Jeżeli odpowiednio wkomponuje się je w wystrój wnętrza wszystko stworzy niezwykłe wrażenie. Sprawdźcie gdzie w swym mieszkaniu możecie je ustawić.

W pamięci wielu osób, szczególnie z czasów dzieciństwa, pojawić się mogą różne figurki z ceramiki albo porcelany, które mieszkały na półkach. Jednakże współcześni designerzy pomieszczeń mają zupełnie nowe i nietradycyjne sposoby na ich wykorzystanie.

Spośród dostępnych barw i wersji na pewno będą i takie, które będą zgadzać się z naszym gustem.

Inspirujący eklektyzm

Istnieją różne style, poczynając od retro, przechodząc przez chic, a kończąc na modern. W nich wszystkich można znaleźć interesujące przykłady ozdabiania przy użyciu figurek. W pomieszczeniach, w których góruje minimalizm, z całą pewnością dostarczą garstkę uroku.

Razem da się ze sobą przeplatać różne modele obojętnie z czego zostały stworzone. Natura świetnie będzie współgrać z figurkami z drewna. Poza tym będą świetnie wyglądać przy stylach prowansalskich czy chociażby skandynawskich.

Najchętniej wybierane

Na pierwszym miejscu znajdują się wszelakie figurki przypominające zwierzęta. Najbezpieczniejszym i najlepszym rozwiązaniem będą tu koty i sowy, ale można skusić się na psy, konie czy nawet zebry. Często wybiera się również anioły czy ludzi w ciekawych pozach.

Ozdobne figurki do salonu

Barwne dekoracyjne figurki będą rzucać się w oczy i sprawiać, że każdy pokój uzyska swój własny charakter. Jeśli ktoś kocha styl glamour, powinien postawić na figurki posrebrzane lub z połyskiem. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na śmieszne figurki dekoracyjne widniejące na pierwszym planie. Widok śmiejącej się świnki na pewno będzie miłym dodatkiem dla oka lub nawet powodem do uśmiechu.

Gdzie postawić figurki?

Zadaniem dekoracyjnych figurek jest zdobienie pomieszczeń. W związku z tym należy je wystawiać na pokaz. Podkreślimy jak bardzo są urokliwe np. poprzez postawienie ich na środku stołu, półce zaraz obok książek czy przy zdjęciach. Świetnie sprawdzi się również parapet, półka nad kominkiem, czy komoda.

Ciekawy pomysł połączony z kolorem

Interesującym rozwiązaniem jest kolorowa figurka pieska zachowana w stylu chic i shabby, która będzie służyć jako stojak na kobiece bransoletki, pierścionki i naszyjniki. Majestatyczna zebra cudownie wpasuje się do innych arystokratycznych dodatków w pomieszczeniu.

Dobrze jest kierować się naszą wyobraźnią. Jednakże przed ostatecznym zakupem dobrze jest zapoznać się z wymiarami figurki i sposobami czyszczenia.