loader
Meble i dekoracje

Tani biurowy fotel

Wybór

Pracując na siedząco ważne jest posiadanie odpowiedniego fotela. Ich użytkowanie ma być komfortowe i stwarzać idealne warunki do różnych czynności.

Elementy jakościowe

We wszystkich fotelach umieszczono elementy definiujące użytkowanie.

Wśród nich są:

Oparcie - musi być wyprofilowane względem kształtu kręgosłupa lub mieć funkcję pozwalającą na dopasowanie go do naszych pleców.
Wysokość - regulacja wysokości, zarówno oparcia jak i siedziska jest bardzo ważna. Osoba musi mieć możliwość, by mieć nogi zgięte pod kątem prostym.
Siedzisko - Nie może być głębokie, ponieważ ciało będzie musiało się pochylać. To zaś jest złe dla kręgosłupa.
Podłokietniki - Podłokietniki są ważne by odciążyć ręce na całej ich długości. Od siedziska muszą się one znajdować mniej więcej na wys. 20 cm. Dobrym rozwiązaniem są regulowane podłokietniki.
Materiał obicia - Obojętnie z czego jest wykonane, obicie powinno mieć dużą cyrkulację powietrza czyli mieć specjalne dziurki.
Płozy/kółka - kółka dają większą i łatwiejszą mobilność. Jednakże płozy gwarantują większą stabilność wraz z bezpieczeństwem. Trzeba też patrzeć na podłoże. Kółka na przykład, są w stanie zniszczyć parkiet lub kafle.

Dzieci

Również dzieci mogą mieć swój własny fotel biurowy. Najlepiej by oparcie fotela było wyprofilowane i z regulacją - dziecko przecież jest w fazie wzrostu. Również podłokietniki powinny być regulowane. Jeśli myślimy o kółkach należy spojrzeć czy użytkowanie takiego fotela będzie bezpieczne, a kółka mają blokadę.

Gaming

Wiele godzin przed komputerem wymaga by kręgosłup miał idealne podparcie. Musi być ono wyprofilowane, a samo obicie "oddychać". Ponadto musi mieć zagłówek. Bezpieczeństwa doda blokada niwelująca dosłowne "odjechanie" w czasie gry.

Wygodny fotel biurowy

Wystrój a fotel

Dobrze gdy fotel biurowy pasuje do wystroju pokoju. Obecnie oferta rynku jest szeroka więc można wybrać fotele kolorowe, ze wzorami lub jednolite białe/czarne/szare.

Fotel używany w pracy ma być dopasowany do biurka przy jakim się urzęduje. Istnieją takie, które są ograniczone pod względem szerokości, ale i takie, umożliwiające przysunięcie się do biurka bez zbędnych kłopotów. Fotel musi mieć więc taką szerokość by dopasować się do biurka.

Tanio a dobrze?

Fotel biurowy musi mieć odpowiednie właściwości, więc czy możliwe jest dostanie obrotowego fotela po niskich kosztach. Odpowiedź brzmi tak. Trzeba po prostu wiedzieć gdzie można znaleźć takie fotele lub poczekać na odpowiednie promocje. W celu prawie 100%owej pewności, lepiej wybrać modele od popularnych producentów.

W takim jak zakupić fotel by przetrwał lata i był nadal dobry jakościowo? Dobrze jest rozejrzeć się w internecie lub czekać na wyprzedaże. Wystarczy trochę cierpliwości i będziemy mieć wymarzony tani fotel.