loader
Akcesoria domowe

Suszarka do prania – jaką wybrać?

Robiąc pranie często mamy problem z wywieszeniem ubrań, zwłaszcza gdy nasze mieszkanie jest bardzo małe. Suszarka do prania powinna znajdować się w każdym mieszkaniu, niezależnie od jego metrażu. Sklep leifheit oferuje szeroki wybór suszarek do ubrań o różnych kształtach, funkcjach czy też materiałach. Jaki powinniśmy wybrać by ten spełniał nasze mieszkanie?

Ogrodowa suszarka do prania

Przydomowy ogród to świetne miejsce na wywieszenie prania. Gdy pogoda jest dobra pranie schnie dużo szybciej niż w domu. Jednak właściciele takich suszarek muszą zmagać się z pogodą, zwłaszcza z silnym wiatrem, który często zmusza nas do zebrania naszego prania zanim się zerwie. Przecież nikt nie chce ciężkich do sprania plam po prawie na świeżo wypranych rzeczach. Warto więc zainwestować w suszarkę wytrzymałą, która będzie stabilna i przetrwa lata. Stabilność może zaoferować też tuleja do zabetonowania. Warto też zwrócić uwagę na to by była wykonana z materiałów odpornych na warunki automatyczne oraz mechanizm chowania linek w ramionach, co uchroni je przed zabrudzeniami, a także na to ile ubrań można na niej pomieścić.

Suszarki stojące

Jeśli nie posiadamy domu z ogrodem to musimy wygospodarować odpowiednie miejsce w naszym mieszkaniu. Do wyboru mamy suszarki stojące i na wannę. Większość z nas zdecyduje się na te pierwsze. Mogą one mieć różne kształty i wymiary. Warto brać też wielkość suszarki pod uwagę żeby zmieściła się w mieszkaniu. Tak jak suszarki ogrodowe także te powinny charakteryzować się stabilnością. Powinny stać pewnie zarówno wewnątrz mieszkania jak i na balkonie.

Suszarka stojąca

Suszarki na wannę

Jeśli posiadamy w łazience wannę to dobrym pomysłem jest zakup suszarki w kształcie odwróconej litery V. Jej główną zaletą jest to, że zajmuje mało miejsca gdyż nogi będą rozstawione na brzegach wanny.  Nie będzie ona nam przeszkadzać w żadnej innej części mieszkania, a pranie, które nie zostało odwirowane, nie zostawi po sobie kałuży na podłodze. Warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonana (Jej pręty powinny być zabezpieczone przed korozją) oraz to czy w zestawie są spinacze do bielizny.

Suszarka ścienna

Osoby posiadające małe mieszkania lub te mieszkające samemu często decydują się na suszarki ścienne, montowane nad wanną, pralką lub mobilne, które mają wszechstronne zastosowania. Można być składana, wyciągana lub w kształcie harmonijki. Co powinno ją charakteryzować? Warto zwrócić na długość linek. Obecnie takie suszarki ścienne mogą pomieścić do dwóch zawartości naszej pralki. Przeważnie nie są one też estetycznym elementem mieszkania, ale można znaleźć takie, które posiadają nowoczesny wygląd. Podobnie tak jak pozostałe suszarki także i ta powinna cechować się stabilnością i łatwością w montażu.