loader
Meble i dekoracje

ŁÓŻKO PIĘTROWE: PLUSY I MINUSY

Umieszczenie dwójki dzieci w jednym pokoju to duże wyzwanie. Wielu rodziców zastanawia się czy warto kupić łóżko piętrowe dla rodzeństwa. Nie jest to mebel nieznany, przeciwnie - znajduje swoje zastosowanie w sypialniach już od długiego czasu. Łóżka piętrowe mają zarówno zwolenników jak i przeciwników dlatego najlepiej jest rozważyć zakup łóżka piętrowego po przeanalizowaniu jego wad oraz zalet.

Idealne rozwiązanie dla małego pomieszczenia

Najczęstszym powodem, dla którego rodzice kupują piętrowe łóżko dla dzieci jest brak miejsca w pokoju dla rodzeństwa. Taka opcja doskonale komponuje się z niewielką przestrzenią w małym pomieszczeniu.

Oszczędność miejsca w jednoosobowym pokoju 

Łóżko piętrowe będzie też bardzo dobrym rozwiązaniem do pokoju jednoosobowego. Takie łóżko ma na górze przestrzeń do spania, a na dole znajduje się biuro albo komoda. To duża oszczędność miejsca.

Atrakcja dla dzieci

Dzięki rozwiązaniu jakim jest łóżko piętrowe, dzieci na pewno będą miały dużo zabawy. Wiele maluchów chętniej zasypia w takim łóżku, szczególnie na górnej części.

Bezpieczeństwo łóżek piętrowych

Nie zawsze bezpieczne

Osoby, które nie przepadają za łóżkami piętrowymi, największą uwagę zwracają na to, że są to posłania nie do końca bezpieczne dla dzieci. Szczególnie dziecko śpiące na górze jest narażone na nieprzyjemny upadek podczas snu. Jednak producenci łóżek piętrowych chcą zapewnić maksimum bezpieczeństwa swoim klientom i montują dodatkową barierkę, która skutecznie chroni przed urazem i wypadnięciem z łóżka w nocy.

Niższy komfort

Dobrze dobrane łóżko piętrowe będzie też wygodne. Niestety, część rodziców narzeka na to, że dzieci śpiące na łóżku piętrowym nie mają tyle miejsca i swobody jak na tradycyjnym łóżku. Jest to niewątpliwie prawda. Jednak na rynku dostępnych jest tak wiele różnych modeli, że wybór dobrego, wykonanego solidnie i wygodnego łóżka piętrowego nie powinno stanowić większego problemu.

Nie do każdego pokoju

Ostatnia wada łóżek piętrowych to brak uniwersalności. Niestety, nie będą odpowiednie do każdego pomieszczenia. Szczególnie źle sprawdzają się w pokojach, które są niskie. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup, należy dokładnie wymierzyć wysokość pokoju. Nie można także zapomnieć o tym, że dzieci za kilka lat urosną i będą potrzebowały znacznie więcej miejsca na łóżku piętrowym.

Bardzo często decyzja o zakupie łóżka piętrowego jest podyktowana warunkami mieszkaniowymi i niewielkim metrażem pokoju dziecięcego. Mimo to rodzice nie muszą obawiać się kupna łóżka piętrowego dla rodzeństwa, ponieważ jest ono bezpieczne i bardzo często równie wygodne jak tradycyjne łóżko jednoosobowe, wystarczy poszukać najlepszy model wśród tych, które są oferowane .