loader
Meble i dekoracje

Jeśli nie obraz, to co? Pomysły na dekoracje ścienne

W tym artykule poruszone zostaną zagadnienia dotyczące dekoracji wnętrz, a ściślej, dekoracji naściennych. Nie będzie mowy o  grafikach, zdjęciach oraz posterach. Postaramy znaleźć się o wiele ciekawszą formę dekoracji ścian, niż wspomniane wcześniej dekoracje. Znajdzie się kilka propozycji, które są może mniej popularne, jednak nie oznacza to, że będą to wiekopomne odkrycia. Siły niektórych z tych propozycji nawet nie wyobrażaliście sobie.

Ścienne panele dekoracyjne z drewna

To pierwsza alternatywa, która stanowi naszą propozycję. Znaleźć można ją w wielu magazynach wnętrzarskich oraz na stronach internetowych. Pomimo, tego, że na salonach niejednokrotnie pewnie się z nimi zderzyliście, nie są one innowatorskie i drogie. Warto więc zwrócić na nie szczególną uwagę. Mogą one tworzyć komplementarne panele, które pozwolą na stworzenie ciekawej kompozycji i zwrócić uwagę swoją prostotą. Oczywiście mogą być to również formy tradycyjnego obrazu. Wszystko zależy od upodobań i preferencji oraz oczywiście od zasobów gotówki. 

Mapy

To kolejna propozycja. Szczególnie elegancko komponują się te, które stylizowane są na stare mapy. Dodają pomieszczeniu uroku i charakteru. To świetna propozycja dla fanów stylu vintage. Warto jednak podkreślić, że również w innych typach pomieszczeń mogą komponować się pięknie i elegancko. Wszystko zależy od tego, na jaki egzemplarz się zdecydujemy.

Zegar ścienny

Zegary

To element dekoracji, który znany jest od stuleci. W wielu magazynach wnętrzarskich można dostrzec trend na lansowanie tego typu dodatków. Warto jednak wybrać zegar dostosowany do swoich potrzeb i upodobań. Modne są zarówno te nowoczesne, jak i te, które stylizowane są na zegary stare. Można również rozważyć opcję, aby powiesić kilka zegarów, zamiast obrazów. Każdy z nich może pokazywać godzinę innego państwa. 

Ścienne naklejki dekoracyjne 3D

Naklejki 3D to nowość na rynku wnętrzarskim. Zazwyczaj stosuje się je w pokojach dla dzieci, jednak warto pamiętać, że nie jest to propozycja tylko do takiego pokoju. Takie naklejki mogą mieć ciekawe motywy, które idealnie wpiszą się w charakter naszego wnętrza. Można również skorzystać z motywów napisów oraz innych ciekawych rzeczy, które się na nich znajdują. 

Talerze dekoracyjne

Ten motyw kojarzy się z czasami PRL. Na ścianie można zamieścić talerze w różnych kolorach i zdobieniach lub talerze w bieli i czerni, aby dodać pomieszczeniu szyku. To odnowienie propozycji, która weszła na rynek już kilka lat temu. Można w ten sposób wyeksponować poszczególne elementy zastawy stołowej. To świetna propozycja dla kolekcjonerów oraz fanów PRL.

Kinkiety i lampy ścienne

Oświetlenie jest bardzo ważne. Nie tylko daje światło, ale również wprowadza w pokoju miłą atmosferę. Kinkiety i lampy mogą pełnić funkcje dekoracyjną ze względu na ciekawe formy i kształty.