loader
Meble i dekoracje

Fotel/krzesło do biurka dla dziecka

Nowy rok szkolny rozpoczyna się już niebawem, odpoczynek od nauki dobiega końca. Dlatego oczywistym faktem jest, że rodzice już teraz chcą już zorganizować najlepsze warunki do nauki dla swoich dzieci. Bez odpowiedniego biurka oraz fotela na pewno się to nie uda.

Osoby, które nie zaczęły jeszcze poszukiwań fotela do biurka nie zdają sobie sprawy, że jest to dość utrudnione zadanie. Mogłoby się wydawać, że wśród szerokiej oferty sklepów łatwo znaleźć odpowiedni model, ale gąszcz ofert tylko utrudnia wybranie tego właściwego.

Najlepszy wybór dla dziecka

Wybór fotela zależy oczywiście od własnych potrzeb i tego, jaka kwota została na ten cel przeznaczona. Na szczęście, już do 250 zł można znaleźć taki fotel, który jest jednocześnie solidny i nie odpycha swym wyglądem. Warto zainteresować się uniwersalnymi modelami, które będą pasować do wielu stylizacji, nawet przez kilka lat.

Oczywiście istotnym elementem jest solidność wykonania, ponieważ od niej zależy długość użytkowania mebla. W przypadku fotela do biurka są dwie drogi wyboru - pierwsza to zwykłe krzesło bez kółek, natomiast druga to fotel wyposażony w kółka. Główną zaletą krzesła jest stabilność, niestety jest też znacząca wada - nie ma regulacji wysokości. Zapewnienie odpowiedniego komfortu wiąże się z dostosowaniem fotela do wzrostu dziecka, co możliwe jest wyłącznie w przypadku fotela z regulacją. Wraz z rozwojem dziecka, fotel można stopniowo podnosić, dzięki czemu będzie służył przez długi czas i zapewni odpowiednią wygodę.

Fotel dla ucznia

Podczas kupowania fotela warto zwrócić uwagę na rodzaj kółek. W fotelach zazwyczaj montowane są kółka z plastiku (inna ich nazwa spotykana w opisach produktu to kółka z tworzywa ABS lub kółka ABS). Minusem plastiku jest niska trwałość, a ponadto, nie nadaje się do miękkich podłóg, ponieważ może zostawiać rysy na panelach lub parkiecie drewnianym. Rozwiązaniem tego problemu jest wybór kółek wykonanych z kauczuku lub gumy. Nie trzeba na wstępie odrzucać foteli z plastikowymi kółkami, bowiem ich wymiana nie stanowi żadnego problemu.

Oczywiście fotel powinien być odpowiednio dobrany także pod względem stylu i kolorystyki, ponieważ mieszanka stylów w pomieszczeniu może zepsuć całą kompozycję.

Zatem jaki fotel lub krzesło do biurka dla dziecka będzie odpowiedni?

Najlepiej oprzeć się na konkretnych propozycjach, tak aby każdy mógł zobaczyć i ocenić, który model będzie pasował do danego pomieszczenia. Wiele foteli dostosowanych jest do określonych stylów, jak np. model 5, który świetnie pasuje do wnętrza skandynawskiego. Znaleźć można również bardziej uniwersalne fotele. Jedne nawiązują do klasyki i posiadają gustowne zdobienia, natomiast inne charakteryzuje nowoczesny styl minimalistyczny. Zarówno jedne, jak i drugie, mogą być ponadczasowe i przykuwać uwagę dziecka oraz rodziców.