loader
Aranżacja wnętrz

Kolorowe świece ozdobne – jak je zrobić samemu?

Światło świec jest niezastąpione w tworzeniu przyjemnego nastroju. Świece sprawdzają się nie tylko w czasie romantycznych nastrojowych kolacji, ale również w czasie różnego rodzaju imprez – okolicznościowych czy sylwestrowych. Będą też niezastąpionym dodatkiem świątecznego stołu podkreślając Wigilijną atmosferę.

Najpiękniejsze świece to te wykonane ręcznie – każda z nich jest niepowtarzalna . Ich wykonanie nie jest zbyt trudne, więc zrób piękne dekoracyjne świece i zaprezentuj je na swoim domowym przyjęciu.

Domowy sposób robienia dekoracyjnych świec

Przedstawiamy Ci nasz pomysł na zrobienie dekoracyjnych świec. Do ich przygotowania nie potrzeba zbyt wielu materiałów, a sama praca jest przyjemna i zajmie niewiele czasu. Do stworzenia szampańskiego klimatu w czasie domowej imprezy, należy użyć kilku kolorów do ich zrobienia. Pozwoli to świecom mienić się wieloma barwami i urozmaici wygląd pomieszczenia, w którym odbywa się impreza.
Poniżej opisujemy w kilku krokach jak szybko i wygodnie przygotować świece – dzięki naszej instrukcji ich wykonanie zajmie Ci tylko chwilę:

Krok pierwszy: roztapianie wosku

Zwykły stały wosk rozkrusz i wrzuć do małego garnka. Następnie dorzuć kawałek zwykłej kredki świecowej – wybierz kolor, na który chcesz zabarwić wosk.

Przygotuj większy garnek (na tyle duży, by można do niego wstawić mały garnek z pokruszonym woskiem). Do dużego garnka nalej trochę wody, a gdy się zagotuje – wstaw mały garnek. Topienie wosku w kąpieli wodnej to najlepsza metoda – wosk szybko przechodzi w stan płynny, a unikamy przypalenia garnka.

Wykonanie świec ozdobnych

Krok drugi: przygotowanie form na świece

Kolorowe świece blokowe można przygotować w kartonach po napojach. Najpierw należy je obciąć, pozbywając się zbędnej góry. Sznurek jutowy potnij na kawałki – będzie z niego świetny knot do przygotowywanych świec. Kawałki sznurka obciąż z jednej strony (np. metalowym guzikiem) a z drugiej przywiąż do patyczków. Włóż je do przygotowanych wcześniej pojemników w taki sposób, aby patyczki opierały się na ich brzegach. Do pudełek (na dno) wsyp trochę pokruszonego lodu.

Krok trzeci: nalewanie wosku

Roztopiony wosk wlewamy do przygotowanych wcześniej kartoników z lodem i czekamy, aż wystygnie.

W tym czasie przygotowujemy następne porcje wosku – każdą w innym kolorze. Kolejne porcje należy wlewać do pojemników dopiero po przestygnięciu poprzedniej warstwy – to sprawi, że poszczególne warstwy kolorystyczne nie pomieszają się ze sobą.

Po napełnieniu pudełek wszystkimi warstwami, poczekaj do wystygnięcia, a następnie wstaw do zamrażalnika, aby ostatecznie stwardniały.

Krok czwarty: wyjęcie świec z formy

Po kilku godzinach, wyjmij kartony z zamrażalnika. Wosk stał się już bardzo twardy. Delikatnie rozerwij kartoniki, wyrzuć lód i wyciągnij świece. Obetnij knoty tak, aby pozostały długości ok. 3 cm.

Krok piąty: masz już gotowe dekoracyjne świece

Własnoręcznie zrobione świece mogą być świetnym prezentem. Wybierając się na prywatkę do znajomych, koniecznie zabierz je ze sobą.  Zapakowane w przezroczystą folię, udekorowane plasterkiem suszonej pomarańczy, będą świetnym podarunkiem dla gospodarzy. Zacznijcie razem szampańską zabawę.