loader
Akcesoria domowe

Dobry kubek termiczny do kawy i herbaty – jaki wybrać?

Kubek termiczny powinna cechować szczelność oraz długie utrzymywanie ciepła. Miło jeżeli jest wykonany oryginalnie (z napisem lub wzorem), a także posiada odpowiednią dla właściciela pojemność i kształt.

Warto pamiętać o tym, że to asortyment nie tylko na zimowe, ale również upalne dni. Utrzymywanie temperatury może przydać się podczas gorąca, gdy chcemy wypić chłodną herbatę. Gadżet przydaje się w trakcie podróży, w pracy oraz na spacerze.

Wybieramy kubek termiczny do pracy i do szkoły

Wymienione wcześniej parametry to dopiero ,,wierzchołek góry lodowej" wymagań, jakie mamy. Zastanów się najpierw, gdzie najczęściej będziesz używał swój kubek oraz w jaki sposób chcesz go przechowywać.

Kubek-termos. Na co zwrócić uwagę?

KUBEK TERMICZNY I POJEMNOŚĆ

Standardowe kubki termiczne mają od 200 do 500 ml pojemności. Pozwala ona na raczenie się poranną kawą albo herbatą. Może nieco dziwić brak większych kubków, ale podczas turystycznych wędrówek stosuje się raczej termosy. Mały gadżet można zmieścić w torebce, co jest jego dodatkowym atutem. Jeżeli chcemy dłużej konsumować napój, wybierajmy większą pojemność.

KSZTAŁT KUBKA

Cecha, która tylko pozornie nie ma znaczenia. Odpowiedni kształt pozwala na wygodne trzymanie oraz podnoszenie kubka. Niektóre kubki posiadają specjalną powłokę zewnętrzną, która zapobiega poślizgom. Przy zakupach zwróć uwagę na uchwyt. Pamiętaj, że średnica podstawy kubka musi dopasować się do miejsca w samochodzie, gdy to tam będziesz go używał.

POKRYWA KUBKA

Szczelna pokrywa chroni nas przed niechcianym rozlaniem oraz utratą ciepła. Na rynku znajdziemy propozycje, które wymagają przekręcenia kubka w daną stronę, aby odblokować zaślepkę. Czasami ową funkcję spełni specjalny przycisk.

CENA KUBKA

Parametry kubka powinniśmy dopasować do naszego budżetu. Zakres cen jest duży (od 10 do 200 zł), ale nie zawsze idzie w parze z jakością. Dostosuj kubek do codziennego użytku. Droższy asortyment często jest przeznaczony do dłuższych wędrówek. Wypośrodkuj zatem wymagania i pamiętaj o tym, że na kwotę zakupu wpływa: design, materiał oraz jakość wykonania.

MATERIAŁ WYKONANIA

Na rynku znajdziemy kubki stalowe, szklane oraz ceramiczne. Dużym powodzeniem cieszy się także plastik oraz tritan. Od materiału zależą m.in. właściwości użytkowe gadżetu.

Termokubki – rodzaje:

Kubek turystyczny

Kubek termiczny plastikowy

Są lekkie i poręczne (łatwy transport), ale mało odporne na uszkodzenia. Czas trzymania temperatury napoju również nie należy do ich atutów. Najlepiej sprawdzają się w codziennej drodze do szkoły lub pracy. Mają niską cenę i bogaty wybór (kształt, kolor, wzory).

Przy wyborze kubka plastikowego zastanówmy się nad uchwytem. W ofercie Aladdin można znaleźć solidny, plastikowy kubek z podwójnym zabezpieczeniem, które skutecznie chroni nasz napój przed zmianami temperatury.

Kubek termiczny metalowy (stalowy)

Solidna konstrukcja oraz wysoka odporność - to główne zalety tego gadżetu. Oprócz tego stosunkowo dobrze utrzymuje temperaturę napoju, będzie przydatnym dodatkiem przy podróży albo dłuższych spacerach.

Wbrew pozorom tutaj także mamy mnogość wyboru. Kubek nieprzeciekający marki Stanley sprawdzi się przy górskich wyprawach oraz na piknikach. Solidna obudowa waży więcej od plastikowej otoczki. Tutaj także możemy wybrać opcjonalny uchwyt. Specjalna obręcz pozwala na zaczepienie gadżetu, na przykład przy plecaku. Firmy, które oferują kubek ze stali nierdzewnej z powłoką antypoślizgową to m.in.: Emsa, Odelo, Ambition czy Aladdin.

Kubek termiczny szklany – do kawy i herbaty

Delikatny, elegancki ale o dobrych właściwościach termicznych. Jest łatwy w pielęgnacji (przydatna zmywarka) oraz mało wytrzymały. Nie zaleca się noszenia go w podróży, ale sprawdzi się w domu albo biurze. Szczelna pokrywa i korkowa lub silikonowa powłoka to nieodłączne dodatki tego gadżetu, które znajdziemy m.in. w ofercie firmy KeepCup.

Kubek termiczny ceramiczny/porcelanowy

Ma podobne cechy do kubka szklanego. Jest zazwyczaj zgrabny i ładny, ale także mało odporny na ,,stłuczenia". Ucieszy oko w naszym domu lub biurze. Silikonowa pokrywa lepiej trzyma ciepło, a sam materiał jest cięższy od propozycji plastikowych. Tego typu gadżety produkuje firma Duo. Różne wzory (serduszka, kwiaty) pozwalają na zastosowanie go jako prezentu.

Kubek-termos z tritanu i z zaparzaczem

Lekkie oraz wytrzymałe, nie chłoną zapachów oraz są podatne na zarysowania. Do tego to zazwyczaj propozycja droższa od szklanych kubków. Ciekawy można znaleźć w ofercie firmy Aladdin. Kubek z tritanu z zaparzaczem pozwala na tworzenie gorącego napoju bezpośrednio w kubku! To wysuwany dodatek, który zapewnia dodatkową radość. Sam gadżet ma podwójne ścianki, co poprawia jego własności termiczne.

Kubek termiczny-puszka z nadrukiem

Wyróżnia się je z grupy kubków stalowych oraz plastikowych. Umożliwiają wybór ciekawego designu i doskonale sprawdzą się w drodze do szkoły lub pracy. Barwna propozycja to świetny motyw prezentowy, który dodatkowo dobrze trzyma ciepło (stalowy) lub jest bardzo lekki (plastikowy). Kubki z nadrukiem znajdziemy w ofercie marek Odelo oraz Florina.

Śmieszne kubki termiczne z napisami

Śmieszne kubki sprawdzają się jako propozycje prezentowe (m.in. w ofercie firmy Pan Dragon). Podwójna ścianka zapewnia odpowiednią izolację cieplną, a połączenie tworzywa sztucznego oraz stali przekłada się na dobre właściwości użytkowe. Taki gadżet sprawdzi się nie tylko w drodze do pracy, ale również na spacerze.